Trečiadienio vakarą "Arsenal" persekiojo praeities Čempionų lygos nesėkmių šmėklos, nes negailestingas Pigūs Bayern Munich vaikiškų marškinėlių komplektai 1:0 (3:2) nugalėjo "kanonierius" ir užsitikrino vietą pusfinalyje. Vokietijos milžinai "Allianz" arenoje pademonstravo meistrišką kontroliuojamą agresiją, kuri atskleidė jaunos "Arsenal" komandos, dar tik besiformuojančios Europos scenoje, ribotumą.

Nors rezultatas rodo, kad susitikimas buvo lygus, iš tikrųjų šį vakarą dominavo "Bayern". Vadybininkas Thomas Tuchelis, laikydamasis savo žodžio, pasinaudojo savo komandos patirtimi tokiose didelio spaudimo situacijose. Neturėdamas tokių pagrindinių atakuojančių žaidėjų kaip Alphonso Daviesas, Serge'as Gnabry ir Kingsley Comanas, "Bayern" pasirinko pragmatiškesnį požiūrį. Atsižvelgdamas į sėkmingą "Aston Villa" taktiką prieš "Arsenal" komandą "Premier" lygoje, "Bayern" pirmenybę teikė tvirtai gynybai, išlikti kompaktiškiems ir kuo mažiau klysti. Toks požiūris veiksmingai sumažino "Arsenal" puolimo grėsmę ir per visą antrąją rungtynių pusę leido jiems atlikti vos du smūgius į vartus.

Pirmoji rungtynių pusė priminė taktines šachmatų varžybas, nes abi pusės nesiryžo į priekį išsiųsti per daug žaidėjų. Arsenal, galbūt išsigandęs, nesugebėjo rasti savo įprasto puolimo ritmo. Geriausią progą turėjo Gabrielis Martinelli, kuris privertė Manuelį Neuerį aštriai gelbėti kamuolį po gero Martino Odegaardo įvarčio.

Antroje rungtynių pusėje situacija ėmė keistis, nes "Bayern", įgijęs drąsos dėl to, kad kontroliavo kamuolį, padidino tempą. Leroy Sané, nors ir žaidė dėl skausmo, įžaidėjas įnešė labai reikalingą kibirkštį į puolimą. Būtent Sané žaibiškas greitis išlaisvino "Arsenal" gynybą ir pelnė vienintelį rungtynių įvartį. Jis aplenkė Martinelli dešiniajame krašte ir pasiuntė pavojingą įvartį, kurį Davidas Raya galėjo tik atmušti. Kamuolys atiteko Raphaël Guerreiro, kuris perėmė kamuolį ir perdavė jį atgal į aikštę. Nesugebėjimas persigrupuoti "Arsenal" kainavo brangiai, nes Joshua Kimmichas nesulaikomas pakilo tarp Martinelli ir Declano Rice'o ir galva smūgiavo į Raya vartus.
Šis įvartis buvo pelnytas atlygis už kantrų "Bayern" elgesį ir atskleidė esminį jaunos Arsenal vaikiškų marškinėlių rinkinys komandos trūkumą: patirties, kaip susidoroti su spaudimu lemiamais momentais, trūkumą. Nors Mikelio Artetos jaunieji šauliai per visas rungtynes rodė daug žadančių akimirkų, jiems galiausiai pritrūko ramybės ir klinikinio užbaigimo, reikalingo įveikti patyrusią "Bayern" komandą.

 

Pirkti Futbolo Marškinėliai

Nėra gėda pralaimėti tokio kalibro Bayern Munich komandai, ypač turint omenyje, kad jų sudėtis yra išsekusi. Tačiau pralaimėjimo būdas kelia klausimų dėl "Arsenal" pasirengimo rungtyniauti aukščiausiame Europos futbolo lygyje. Nors ši Čempionų lygos kampanija baigiasi nusivylimu, Artetą gali paguosti išmoktos vertingos pamokos.

Šios lygiosios priminė, kokia didelė yra abiejų komandų patirties praraja. Septynerius metus Čempionų lygoje nedalyvavęs "Arsenal" vis dar yra besikurianti komanda. Palyginti su "Manchester City", kuri dominavo šalies viduje, o pernai pagaliau užkariavo Europą, atrodo, kad "Arsenal" kelionė yra daug ankstesnėje stadijoje. Pats Arteta pripažino šį atotrūkį, pabrėždamas istorinius sunkumus, su kuriais susidūrė kiti klubai, bandydami įsitvirtinti Europoje. Jis pabrėžė, kad reikia kantrybės ir ilgalaikės vizijos, teigdamas: "Mes nežaidėme šiose varžybose septynerius metus, o šiame etape nebuvome 14 metų. Tam yra priežastis. Norime viską padaryti greitai, super greitai per vieną sezoną. Manau, kad esame pajėgūs ir kokybiški, kad patektume į pusfinalį, nes skirtumai labai maži."

Nedideli skirtumai, apie kuriuos kalba Arteta, buvo akivaizdūs per visas lygiąsias. Pirmajame kėlinyje praleista "Arsenal" proga išplėšti įvartį per Beną White'ą, o antrajame kėlinyje, nepaisant sukurtų perspektyvių situacijų, nesugebėta rasti įvarčio, pasirodė esanti lemiama. Kita vertus, "Bayern" patirtis atsiskleidė klinikiniu įvarčių realizavimu, kai atėjo tinkamas momentas. Leonas Goretzka pataikė į skersinį, Rafaelis Guerreiro - į virpstą, o Kimmichas galiausiai pasinaudojo akimirksniu sutrikusia Arsenal moteriški futbolo megztiniai koncentracija.

Šis pralaimėjimas neabejotinai skaudus, tačiau jis neturėtų užgožti šios jaunos "Arsenal" komandos padarytos pažangos. Arteta nusipelno pagyrimo už pergalingo mentaliteto ir pozityvaus futbolo puoselėjimą. Patirtis, įgyta per šią Čempionų lygos kampaniją, kad ir kokia skausminga ji būtų, bus neįkainojama jų tolesniam tobulėjimui. Dabar reikia įveikti atotrūkį tarp potencialo ir nuoseklaus pasirodymo didžiausioje scenoje. Arsenalas turi pasimokyti iš savo klaidų, strategiškai sustiprinti savo komandą ir toliau kurti komandą, galinčią kovoti dėl Europos šlovės.