„Premier“ lygos titulai iškovojami per sezoną, tačiau visada yra lemiamas momentas, kuris lemia sėkmę arba nesėkmę, ir „Tottenham“ žaidėjas Son Heung-Min sekundės daliai turėjo „Arsenal“ ir Manchester City Futbolo marškinėliai likimus prie savo kojų.

86-ąją minutę „Tottenham Hotspur“ stadione Son He Heung Hein-Smith veržėsi į „Manchester City“ vartus ir galėjo padėti „Arsenal“ siekti pirmojo čempionų titulo per 20 metų arba priartinti „City“ prie ketvirtojo iš eilės titulo.

Tai, kad „City“ sekmadienį „Etihad“ stadione susitiks su „West Ham United“, žinodami, jog pergalė užtikrins, kad jie taps pirmąja komanda Anglijos futbolo istorijoje, iškovojusia keturis titulus iš eilės, didžiąja dalimi lėmė tai, kad Sonas praleido puikią progą panaikinti Erlingo Haalando įvartį ir išlyginti „Spurs“ komandos rezultatą.

Sonas turėjo įveikti tik atsarginį vartininką Stefaną Ortegą ir galėjo smūgiuoti į abu vartų kampus. Tačiau savo žemą smūgį jis nukreipė per arti Ortegos, kuris jį blokavo ištiesta dešine koja.

Jei Sonas būtų įmušęs įvartį, „Premier“ lygos varžybų dėl titulo švytuoklė būtų tvirtai pasisukusi į „Tottenham“ aršių varžovų „Arsenal“ pusę, o „City“ būtų likę antroje vietoje po „kanonierių“ pagal įmuštų įvarčių skirtumą prieš paskutines sezono rungtynes. Kai Sonas smūgiavo į vartus, „City“ vadovas Pepas Guardiola laikė galvą rankose, o po to, kai Ortega išgelbėjo savo komandą, puolė ant žemės apimtas panikos ir palengvėjimo.

Galima tik įsivaizduoti, kaip reagavo „Arsenal“ vadovas Mikelis Arteta ir jo žaidėjai, kai šansas atsivėrė Sonui. Tikriausiai kažką panašaus į euforiją, po kurios greitai sekė kankinantis nusivylimas. Tai buvo akimirka, kai titulas iš tiesų buvo ant plauko - sekundės dalis beveik 38 rungtynių sezono pabaigoje.

Bet kol abi pusės paliko aikštę, „City“ jau buvo iškovoję pergalę 2:0. Haalandas vėl įmušė įvartį iš baudos aikštelės po Pedro Porro pražangos prieš Jérémy Doku, praėjus vos keturioms minutėms po to, kai Sonas išnaudojo progą išlyginti rezultatą. Šalta galutinio rezultato realybė nepasako istorijos apie tai, kas galėjo būti „Spurs“ ir „Arsenal“.

Laimėjo „City“, jie dviem taškais išsiveržė į priekį ir dabar „Arsenal“ turi išvengti „West Ham“ pralaimėjimo „Etihad“ stadione - „Hammers“ pralaimėjo septynerias pastarąsias lygos rungtynes išvykoje „City“ - kad galėtų tikėtis užimti pirmąją vietą. Be to, „Arsenal“ privalo namuose įveikti „Everton“.

 

Tačiau ironiška tai, kad Sono įvartį šventė „Spurs“ sirgaliai. Vienoje žinomos „Spurs“ sirgalių paskyros @HotspurRelated X žinutėje, paskelbtoje praėjus kelioms sekundėms po Sono praleisto įvarčio, po užrašu „Mūsų kapitonas“ pavaizduotas puolėjas. Jame netrūko sarkazmo, kaip išryškėjo kitame įraše - Sono praleisto įvarčio nuotraukoje šalia žodžių: „Pakabinkite jį Luvre“.

Atrodė, kad niekas stadione, išskyrus „Spurs“ vadovą Postecoglou, nesigailėjo, kad puolėjas praleido įvartį. Miesto sirgaliams palengvėjo, o Tottenham Hotspur vaiku futbolo marškinėliai sirgaliai džiaugėsi, kad nesuteikė „Arsenal“ pagalbos rankos titulo link. Per visas rungtynes stadione skambėjo skanduotės „Atsistokite, jei nekenčiate ‚Arsenal‘. Kai „Spurs“ pralaimėjo rungtynes, šeimininkų sirgaliai dainavo „Ar tu žiūri, ‚Arsenal‘?

Buvo jaučiamas tam tikras pasitenkinimas tuo, kad „Spurs“ nesugebėjo sutrukdyti „City“ žygiui į titulą, nors šeimininkai galėjo daug labiau pakenkti „Arsenal“ viltims, jei praėjusį mėnesį nebūtų pralaimėję jiems Šiaurės Londono derbyje. A. Postecoglou aiškiai erzino tai, kad „Tottenham“ buvo apsėstas siekio pakenkti „Arsenal“, užuot susitelkęs į savo ambicijas - lygiosios būtų leidusios jiems toliau kovoti dėl patekimo į Čempionų lygą.

„Išorėje, viduje, visur, - sakė Postecoglou. „Tai buvo įdomi užduotis. Tai mano pastebėjimai. Galite pateikti savo vertinimą. Tikriausiai neteisingai supratau situaciją. Bet tai yra gerai.

„Galbūt nesusigaudžiau, bet man tiesiog nerūpi, aš noriu laimėti. Tai, ką kiti žmonės, kaip jie nori jaustis ir kokie jų prioritetai, man visiškai neįdomu.“

Nepaisant keistos atmosferos stadione, niekas negalėjo apkaltinti Postecoglou žaidėjų, kad jie nesistengė pasiekti teigiamo rezultato. Rodrigo Bentancuras, Brennanas Johnsonas ir Sonas - visi privertė Edersoną atlikti svarbius įvarčius, kol „City“ Nr. 1 buvo priverstas palikti aikštę po to, kai susižeidė per konfliktą su Bentancuru.

Tada Ortega įsijungė į žaidimą ir puikiai išgelbėjo Dejaną Kulusevskį, o likus keturioms minutėms iki rungtynių pabaigos neleido įmušti Sonui. Jei „Spurs“ būtų parodę bent kiek negailestingumo prieš vartus, istorija galėjo būti kitokia, ir į finalines rungtynes būtų ėjęs ne „City“, o „Arsenal“.

Tačiau svarbiais momentais savo šansus išnaudojo „City“. 51 minutę Haalandas iš arti įmušė po Kevino De Bruyne perdavimo, o per pirmąją pridėto laiko minutę puolėjas įmušė įvartį iš vietos.

„City“ padarė tai, ką visada daro - nubaudė komandas už tai, kad jos neišnaudojo savo progų. Tačiau šį kartą dėl savo išlaidumo labiausiai nukentėjo ne nugalėta komanda. Tai „Arsenal“, tradiciniai „Tottenham“ varžovai, kurie po šių rungtynių turės bemiegių naktų.

Sonas taip pat gali jas patirti, tačiau tai yra Arsenalo, o ne jo košmaras.